Учнівський інформаційно-дослідницький проект

Тема: “Збережемо первоцвіт”

ПАСПОРТ   ПРОЕКТУ

Тип проекту:  груповий, інтегрований.

Вид проекту: інформаційно-дослідницький.

Тривалість проекту:  4 тижні.

Учасники проекту:  учні 4 класу, батьки.

Предмети, що інтегруються: природознавство, українське читання, українська мова,  громадянська освіта, образотворче мистецтво, трудове навчання.

Автор: вчитель початкових класів Подкопаєва С. В.

1. Провідна проблема: дослідження  особливостей первоцвітів, їх цілющих властивостей, екологічних проблем, що впливають на їх існування та розмноження, пошук шляхів вирішення цих проблем.

2. Мета:   дати знання про первоцвіти як особливу частину рослинності, збагачувати знання учнів про рослинний світ рідного краю, а також активний словниковий запас учнів; пробудити інтерес до вивчання навколишнього світу; розширити знання про значення цих рослин у природі та житті людини,   сприяти  формування екологічної культури; розвивати пізнавальний інтерес; спонукати до творчої та пошукової  діяльності; виховувати почуття  любові до природи та відповідального ставлення до неї.

 

Урок мислення серед природи

Тема. Стану я природі другом.

Захист проектів "Моє улюблене дерево".

Мета. Поглиблювати знання про природу, формувати переконання в тому, що обов'язком кожної людини є турботливе ставлення до навколишнього середовища, пояснити значення дерев у житті людини, розвивати пізнавальний інтерес, пробуджувати зацікавленість, розвивати спостережливість, увагу, вміння презентувати свій проект, виховувати почуття любові до природи, співпереживання, відповідальне ставлення до збереження довкілля.

Обладнання: проекти учнів, саджанець, відро з водою, лопата, репродукції картин, пам'ятки "Правила поводження на природі", музичний супровід.

    Напередодні влаштовую виставку репродукцій картин із зображенням природи, діти уважно їх роздивляються під релаксаційну музику (звертаю увагу на вибір кольорів, техніку, закони перспективи, як зображено дерева), обговорюємо правила поводження на природі, школярі отримують пам'ятки.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

Доброго ранку, сонечко ясне,

Доброго ранку, земле прекрасна,

 

Урок мислення з використанням технології «Сторітелінг»

Тема. Їде панна Осінь на золотому коні

Мета.

  • формування предметних компетентностей: розширювати знання учнів про характерні ознаки осені в природі; викликати естетичні переживання, захоплення красою природи; активізувати і збагачувати словниковий запас  учнів; закріплювати навички літературної вимови;  розвивати мовлення школярів, уяву, активність, творчість, мислення, спостережливість; формувати уміння бачити красу осінньої пори; виховувати любов до природи, до рідного краю;
  • формування ключових компетентностей:

- уміння вчитися: формувати здатність розуміти мету навчальної діяльності; дотримуватися певної послідовності виконання завдань; здатність перевіряти свої результати праці;

- здоровязбережувальної: учити дбати про своє здоров’я під час роботи за партою;

- соціальної: удосконалювати уміння висловлювати власні думки, робити висновки;

- громадянської: виховувати любов та повагу до рідного краю та природи.

Обладнання. Осіннє листя, корони для Осені та її місяців, листочки для роботи в групах, кошик з овочами, грибами та фруктами.

Хід уроку

Урок розпочинається на подвірї школи.

 Тема. Іменники-синоніми, іменники-антоніми. Пряме і переносне значення іменників

Мета: актуалізувати знання дітей про синоніми, антоні­ми, багатозначні іменники, пряме й переносне значення слів, вчити добирати іменники-синоніми й антоніми, визначати пряме й переносне значення; використовувати у мовленні названі категорії іменників; вчити робити морфологічний аналіз іменників, розвивати й збагачу­вати мовлення дітей; виховувати любов до рідної мови.

Обладнання: картки індивідуального опитування, схема  морфологічного розбору іменника.

ХІД УРОКУ

І.  Перевірка домашнього завдання

         1.   Робота із вправою 102

Один учень записує на дошці завдання 3.

Другий учень з місця пояснює виконання завдання 102 (2).                

    Хто вивчив і хоче розповісти вірш Д. Білоуса?

        2. Усна розповідь про іменник.

Учні аналізують і доповнюють відповідь товариша.                             

          3. Картки індивідуального опитування

 Відкритий урок математики

Тема. Повторення і закріплення вивченого матеріалу

Мета. Повторити і закріпити вивчений матеріал з теми «Множення і ділення в межах 1000»; вдосконалювати обчислювальні навички; вправляти учнів у розв'язуванні задач та рівнянь; розвивати мислення, математичне мов­лення; прищеплювати інтерес до уроків математики.

Обладнання. Підручник «Математика» 3 клас Богданович М. В.,  картки для роботи в парах, таблиці для ігор.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання № 869, 870.

2. Хвилинка каліграфії

     Записати ряд чисел 205 … 216

 Тема. ЧИТАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ЗАПИСАНИХ У НУМЕРАЦІЙНІЙ ТАБЛИЦІ. ДОДАВАННЯ РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ

Мета: вправляти учнів у читанні й утворенні трицифрових чисел; у розв'язуванні задач; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичне мов­лення; прищеплювати інтерес до уроків математики.

Обладнання: цифрові віяла, таблиця розрядів, підручник «Математика» 3 клас Богданович М. В., таблиці до ігор.

                                                                      Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Хвилинка каліграфії.

    Написання чисел 126,  345.

2. Усні обчислення за віялами.

 Як день — то й свято

Мета. Розвивати пізнавальні інтереси учнів.   Глибше   познайомити з історією назв зимових місяців, з  народними зимовими святами. Виховувати любов до історичного минулого рідної країни.

Хід заходу

I. Організація класу.

II. Вступ.

Діти, сьогоднішню класну годину я хотіла б розпочати загадка ми. Вони дуже прості, ви їх відразу відгадаєте, але які ж вони красиві. Послухайте.


В небі хмарка пролітала,

Білий пух порозсипала.

Він на землю міцно ліг.

Називають його… (сніг).