Українська мова (за новою програмою) 2 клас. Перевірні роботи



Українська мова
(за новою програмою)
2 клас
Перевірні роботи


Усі ми родом з дитинства (Поради для батьків та вчителів)



   Придивіться до своїх дітей як ставляться син чи донька до старих людей, до меншого брата чи сестри, до знайомих і незнайомих малят, і ви зможете помітити паростки материнства. Зазнаючи несправедливості, неуважного, а то й жорстокого ставлення батьків, дитина переносить таке ставлення на інших спочатку однолітків, молодших, далі на немічних, старих людей.   Не можна не погодитися з письменником В. Розовим: «Придивіться: звідки люди духовно багаті, щасливі? З вільного дитинства. Звідки люди з рабською психологією? З дитинства, над яким висів батіг, давив страх. Татам і мамам не треба бути наглядачами над дітьми».

Відкритий урок математики Тема. Повторення і закріплення вивченого матеріалу



Відкритий урок математики
Тема. Повторення і закріплення вивченого матеріалу
Мета. Повторити і закріпити вивчений матеріал з теми «Множення і ділення в межах 1000»; вдосконалювати обчислювальні навички; вправляти учнів у розв'язуванні задач та рівнянь; розвивати мислення, математичне мов­лення; прищеплювати інтерес до уроків математики.
Обладнання. Підручник «Математика» 3 клас Богданович М. В.,  картки для роботи в парах, таблиці для ігор.

Тексти і тестові завдання для перевірки аудіативних умінь

Тексти і тестові завдання для перевірки  аудіативних умінь

Аудіювання
   Навчання української мови — одне з найважливіших завдань школи. Воно покликане не лише формувати, удосконалювати вміння вільно користуватися українською мовою в усіх сферах суспільного життя, а й навчати дітей бачити багатство, милозвучність української мови, цінувати й любити її. Велику роль тут має відігравати добре спланована й забезпечена якісним дидактичним матеріалом робота із розвитку вміння слухати й розуміти усне мовлення (аудіювання).

Навчальні диктанти (збірка)



Диктант 1
(«К, к»)
М, Е, м, Н, Т, у, А, Р, к, У, в, К, т, є, н.
Кров, корова, мова, ластівка, ворона, кавун, Павло, півник, Віктор.
   Іван, Ніна та Поліна — туристи. Тепер вони у Криму. Там тепле і красиве море, пісок!

МЕТОД ПРОЕКТІВ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ Доповідь на Інтернет –конференції КОІППО ім. Василя Сухомлинського



МЕТОД ПРОЕКТІВ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ
Доповідь на Інтернет –конференції КОІППО ім. Василя Сухомлинського
Подкопаєва Світлана Володимирівна,
вчитель початкових класів
НВК № 3
Олександрівської РДА
Кіровоградської області


   Проектні технології – нові орієнтири дитини у навколишньому світі. У процесі роботи над проектними завданнями школярі розвивають своє уявлення про навколишній світ, образне і логічне мислення, збагачують словниковий запас, вчаться знаходити потрібну інформацію з різних джерел і використовувати її для збагачення своїх знань.

  Перехід до особистісно орієнтованої моделі навчання і виховання спрямовує вчителів на пошук таких видів діяльності, форм, методів і засобів навчання, які забезпечували б повноцінний розвиток здібностей, потреб та інтересів учнів в усіх сферах їхньої діяльності.
Шляхів розвитку інтелектуального творчого потенціалу особистості дитини існує багато, один із них — метод проектів.
   Метод проектів — спосіб організації педагогічного процесу, основою якого є взаємодія педагога і вихо­ванця між собою і з навколишнім середовищем.
Метод проектів орієнтований на самостійну ді­яльність учнів — індивідуальну, парну, групову, якою учні займаються протягом певного часу. Під час такої діяльності школярі підви­щують свій рівень володіння комунікативними на­вичками.
Метод проектів цікавий тим, що, з одного боку, дозволяє створити умови для розвитку інтелектуальних здібностей обдарованих дітей, а з іншого - проект дає можливість брати участь у цікавій і результативній роботі всім дітям. Крім того, типологія проектів дозволяє дітям вибрати собі найбільш комфортний характер діяльності.

Виховний захід "Прощання з початковою школою"



Прощання з початковою школою
Музика.
Вчитель. Ось і настав цей день. На вулиці зеленіє розкішним, буйним цвітом весна. Сонце голубить нас своїм золотим промінням. Новий день обіцяє нове життя. Час змінює все, що оточує нас. Довгий шлях життя нелегкий та мінливий. Але всім нам, безумовно, світить яскравим багаттям наше дитинство.
   Дитинство – найкраща пора життя людини. Але все має свій початок та кінець. Сьогоднішній день провів межу між дитинством та юністю.
І сьогодні наша гордість та надія, наші випускники теж хочуть сказати своє слово.
Ведуча. Доброго дня вам, дорогі наші батьки, вчителі та шановні гості! Ми всі
               раді вітати вас в нашому затишному класі.
Ведучий. Сьогодні у нас найрадісніший і найсумніший день.
                 Найрадісніший – бо ми дорослішаємо, а найсумніший – бо ми
                прощаємося з початковою школою, з нашим затишним класом, в
                якому ми раділи і сумували, плакали і сміялись усі 4 роки.
                Прощаємось з нашою вчителькою, яка віддавала нам всю свою любов
                і ласку. Але сьогодні свято і ми не будем сумувати.
Учень.  Увага! Увага! Шановні друзі!
              Ми сьогодні зустрілись у тіснім нашім крузі!
На радісне свято – веселе, чудове, -
Ми закінчили початкову школу!
             Хай пісня тут лине!
Хай сміх скрізь лунає,
У кожного радісна усмішка сяє.
Всі дружні, веселі.
Радійте за нас.
Ми перейшли в 5 клас!
Ведуча. А зараз давайте всі разом заглянемо до 1 класу.
Ведучий. В першому класі ми дізналися, що в школі є довгі та нескінченні уроки, а також дуже короткі перерви.

Урок мислення "Їде панна Осінь на золотому коні"



Тема.  Їде  панна  Осінь  на золотому  коні.
Мета. Розширювати знання учнів про характерні ознаки осені в природі.
           Викликати естетичні переживання, захоплення красою природи.
          Збагачувати словниковий запас дітей. Розвивати спостережливість,
          уміння бачити красу осінньої пори, розвивати мислення учнів.
         Виховувати любов до природи, до рідного краю.
Обладнання. Осіннє листя, корони для Осені та її місяців, листочки для
                        роботи в групах, кошик з овочами, грибами та фруктами.

Хід    уроку

      Урок  розпочинається на подвір’ї школи.
             І.     Організаційний момент.
               Гляньте, діти, на подвір’ї, любо як та мило,
               Подивіться, все навколо осінь як змінила.
               На подвір’я завітайте, все гарненько розглядайте.
ІІ. Актуалізація  опорних  знань.
        Уточнення  понять : рідний край, Батьківщина.
-   Огляньтеся навколо. Де ми з вами знаходимось?
( На шкільному подвір’ї.)
-   Це куточок  нашого рідного краю, нашої Батьківщини.
-   Що ж таке Батьківщина?
                    Батьківщина – це ліс осінній,
                    Це домівка твоя і школа,
                    Це гаряче сонячне коло.
                    Батьківщина – це труд і свято,
                    Батьківщина – це мама й тато.
                    Це твої найщиріші друзі,
                    Це бджола у веснянім лузі.
                    Батьківщина – це рідна мова,
                    Це дотримане чесне слово.
-   Так, місце де ви народились і живете є найкращим, найдорожчим. Це ваш рідний край, ваша маленька Батьківщина. Мабуть, найбільшу радість, найпалкішу любов до рідної землі, до життя викликає спілкування з природою. Вона завжди чарувала людину. Шепіт річок, спів пташок, запах квітів – усе це дорога серцю природа. Природа і Батьківщина невіддільні.
ІІІ. Основна частина.  Оголошення теми уроку.
-   Сьогодні на уроці читання ми не будемо читати. Будемо говорити, думати, все помічати і те, що побачимо, спробуємо передати словами.
        Ось ми побували в куточку природи, щоб ще раз поспілкуватися з нею, побачити її красу в цю чудову пору року. А як називається вона, ви відповісте, відгадавши загадку.
                          Хто вона, ота красуня
                          В золотім намисті,
                          Що без пензля і без фарб
                          Скрізь малює листя.
                          На деревах листя те
                          Так блищить, мов золоте.    ( Осінь.)
-   Осінь завітала до нас у гості.
( Входить дівчинка Осінь.)

Осінь.    Добрий день! В добрий час

Усе подолає в тяжкій боротьбі незламна моя Україна Урок мужності



Тема. Усе подолає в тяжкій боротьбі  незламна моя Україна
Урок мужності
Мета: виховувати повагу до самовідданості й патріотизму бійців АТО, які захищають незалежність і цілісність держави; формувати патріотичні почуття,  гордість за свій народ, активну громадянську позицію.
Обладнання: Державний Прапор України, комп’ютер, відеоролики, музичні записи, мультимедійна презентація.
Хід  уроку
І. Організаційний етап.
ІІ. Мотивація навчально-виховної діяльності. Повідомлення теми уроку.
Демонструється відеокліп на пісню«Україна»
у виконанні Тараса Петриненка
Ведучий 1. Скільки ніжних, лагідних слів дібрали люди, щоб висловити  гарячу любов до краю, де народились і живуть! З давніх-давен славили Україну, її щирий, працьовитий і веселий народ, її лани широкополі, і Дніпро, і кручі…
Ведучий 2. Наш урок ми розпочинаємо поетичними рядками про Україну.                                    
Моя Україна
На світі багато чудових країн,
Мені наймиліша, найкраща країна,
Яка піднялася, мов Фенікс, з руїн,
Безсмертна моя Україна.

Відкритий урок математики в 3 класі



Тема. ЧИТАННЯ ТРИЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ, ЗАПИСАНИХ У НУМЕРАЦІЙНІЙ ТАБЛИЦІ. ДОДАВАННЯ РОЗРЯДНИХ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА СПІЛЬНУ РОБОТУ.
Мета: вправляти учнів у читанні й утворенні трицифрових чисел; у розв'язуванні задач; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичне мов­лення; прищеплювати інтерес до уроків математики.
Обладнання: цифрові віяла, таблиця розрядів, підручник «Математика» 3 клас Богданович М. В., таблиці до ігор.
                                                                      Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Хвилинка каліграфії.
    Написання чисел 126,  345.
2. Усні обчислення за віялами.
    Повторення таблиць ділення і множення.
18 : 2                            5 • 4
81 : 9                            6 • 3
56 : 8                            7 • 2
48 : 6                            4 • 4
3. Математичний диктант
            Запишіть числа 135; 192; 170; 105.
            Знайдіть суму чисел 18 і 11;
            Знайдіть частку чисел 56 і 7;
            Знайдіть різницю чисел 35 і 12;
            Знайдіть добуток чисел 7 і 10.
         Відповідь  : 135, 192, 170, 105, 29, 8, 23, 70.
Взаємоперевірка.
4. Гра «Назви зайвий предмет».
5. Гра «Запам'ятай число».
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
               Сьогодні на уроці ми будемо працювати над трицифровими числами, бу­демо вчитися читати й утворювати ці числа, продовжимо роботу над задачами на спільну роботу.
ІV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Підготовча робота. Читання чисел за нумераційною таблицею
            145,  547,  820,  203,  792,  951.
2. Запис чисел з нумераційної таблиці № 408 с. 61
       324,  114,  240,  403.
Перевірка.
3. Робота над задачею на спільну роботу (с. 61, завдання410)
Аналіз умови задачі. Складання і запис на дошці короткої умови задачі.

За 1 годину
Треба набрати
Кількість годин
1-й оператор
3с.
     49 сторінок
?
2-й оператор
4с.





Відкритий виховний захід "Ти з нами, Тарасе!"



Відкритий виховний захід
Тема. Ти з нами, Тарасе!
Мета, Розширити знання дітей про творчість Т.Г. Шевченка; показати, як шанують його в наших домівках. Вчити виразно, з правильною інтонацією читати вірші Шевченка і про Шевченка, виховуючи у дітей через образне слово почуття любові до Ук­раїни і свого народу, рідної мови. Викликати бажання читати «Кобзар»,
Обладнання. Портрет Т.Г Шевченка, альбом, ілюстрації Т. Шевченка і про Т.Шевченка; дитячі малюнки-ілюстрації до творів.
Плакат:
І мене в сім'ї  великій,
В сім'ї вольній, новій,
Не забудьте пом'янути
Незлим, тихим словом.
Т. Шевченко
Хід заходу




 



   Ведуча. Дорогі діти! Шановні гості! Сьогодні ми зібра­лися в цьому класі, щоб відзначити 202 - річницю з дня народ­ження Т.Г. Шевченка, який став для України заповітною думою, безсмертною піснею.
Презентація.
Слайд 1. Ти з нами, Тарасе!
Слайд 2. Мета презентації.
Слайд 3. Є куточок землі.
Слайд 4. Біографія.
   Саме 9 березня 1814 року в селі Моринцях Звенигородського повіту в сім'ї кріпака Григорія Івановича Шевченка народився хлопчик, назва­ли його Тарасом. Прожив він лише 47 років, які стали славою і гордістю українського народу. Він написав бага­то віршів. Його слово полюбив простий народ і назвав своїм Кобзарем.
1-й учень.
Щовесни, коли тануть сніги,
І на рясті засяє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуємо пам'ять Шевченка.
2-й учень.
Кобзарем його ми звемо,
Так від роду і до роду
Кожний вірш свій і поему
Він присвячував народу.
3-й учень.
Тарасе, наш Кобзарю, всюди
Приходиш нині ти, як свій.
Тебе вітають щиро люди
На всій Україні моїй.
Слайд 5. Хатинка, де народився Тарас.
4-й учень

Розкриття творчого потенціалу молодших школярів на основі особистісно-орієнтованого навчання

Опис досвіду роботи вчителя початкових класів
Олександрівського НВК № 3
Подкопаєвої Світлани Володимирівни
    Життя висунуло новий суспільний запит на розвиток творчої особистості школяра, яка здатна генерувати оригінальні ідеї, креативно мислити, приймати нестандартні рішення, володіти життєвими компетентностями.
   Початкова школа приймає дитину такою, якою вона є, і допомагає розвиватися їй вільною, освіченою людиною. Вчитель повинен пам’ятати, що кожна дитина є неповторною, має свої індивідуальні особливості темпу росту і розвитку, що необхідно створити оптимально сприятливі умови для особистісного розвитку і творчої самореалізації кожного громадянина України.
   Головною метою нашої школи є розвиток цілісної особистості та підготовка ділової людини. обов’язковим результатом початкової школи є формування мислячої, активної, естетично сприйнятливої особистості.
   Пошук шляхів наближення особистості вчителя до індивідуальної стратегії кожного учня, розвиток здатності педагога тонко реагувати на запити дитини, бажання слухати й почути кожного учня в класі та зберегти його індивідуальність викликали потребу працювати над проблемою «Розкриття творчого потенціалу молодших школярів на основі особистісно-орієнтованого навчання».
     Сучасні діти вимагають від нас нового темпу розвитку. Звичайно, все нове повинно на чомусь базуватися. Ми дотримуємось класно-урочної системи, яку започаткував Я. А. Коменський, а от що маємо на самому уроці — це свого роду мистецтво. І вчителя по праву можна назвати митцем. Він малює в своїй уяві, а потім відтворює на уроці витворені ним нові методи та форми навчання. Бо, як казав Конфуцій: "Хто опанував нове, плекаючи старе, той може бути вчителем".  
    У праці „Сто порад учителеві” педагог Василь Олександрович Сухомлинський зазначав: „Немає абстрактного учня... Мистецтво й майстерність навчання і виховання полягає в тому, щоб, розкривши сили і можливості кожної дитини, дати їй радість успіху у розумовій праці”.