Відкритий урок математики Тема. Повторення і закріплення вивченого матеріалу



Відкритий урок математики
Тема. Повторення і закріплення вивченого матеріалу
Мета. Повторити і закріпити вивчений матеріал з теми «Множення і ділення в межах 1000»; вдосконалювати обчислювальні навички; вправляти учнів у розв'язуванні задач та рівнянь; розвивати мислення, математичне мов­лення; прищеплювати інтерес до уроків математики.
Обладнання. Підручник «Математика» 3 клас Богданович М. В.,  картки для роботи в парах, таблиці для ігор.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Перевірка домашнього завдання № 869, 870.
2. Хвилинка каліграфії
     Записати ряд чисел 205 … 216
3. Математичний диктант
            Запишіть число, яке складається з 6 сот, 3 дес., 4 од.
                                                                     з 9 сот. і 5 од.
                                                                     з 3 сот., і 8 дес. 
            Знайдіть суму чисел 18 і 12 поділити на 10;
            Знайдіть частку чисел 56 і 7 помножити на 100;
            Знайдіть різницю чисел 35 і 24 помножити на 2;
            Знайдіть добуток чисел 6 і 10 поділити на 3;
            Знайдіть добуток чисел 12 і 5;
            300 помножте на 3.
         Відповідь  : 634, 905, 380, 3, 800, 22, 20, 60, 900 (на дошці).
Взаємоперевірка.
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
               Сьогодні на уроці ми будемо працювати над повторенням і закріпленням вивченого матеріалу з теми «Множення і ділення в межах 1000».
ІV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Робота за підручником № 873 с. 135 (усно).
   Купили 6 кг яблук по 7 грн і 10 кг картоплі по 2 грн.
-        Про що можна дізнатися обчисливши вирази?
6      • 6                  10 – 6               7 • 6 + 2 • 10
2 • 10                  7 – 2                7 • 6 – 2 • 10
2. Розв'язування задач
    32 кг яблук і 16 кг груш розклали у кошики по 6 кг. Скільки вийшло кошиків з фруктами?
   Аналіз умови задачі. Складання і запис на дошці короткої умови задачі.
Яблук – 32 кг        
                                 ?  розкл.  по 6 кг
Груш -  16 кг
Кошиків - ?
- Розв'яжіть задачу за планом.
               Скільки всього було кг фруктів?
               Скільки вийшло кошиків?
Сильніші учні розв'язують задачу з іншими числовими даними, решта учнів — за допомогою картки-підказки.
1)  + □ = □
2) : □ = □
Розв'язання
1)  32 + 16 = 48 (кг) — фруктів;
2)  48 : 6 = 8 (кош.)
Відповідь: 8 кошиків.
   Сильніші учні розв'язують іншу схожу задачу за коротким записом.
    28 кг картоплі і 20 кг буряків розклали у ящики по 8 кг. Скільки вийшло ящиків з овочами?
Картоплі – 28 кг
                                      ?  розкл. по 8 кг
Буряків – 20 кг
Ящиків - ?
1) 28 + 20 = 48 (кг)
2) 48 : 8 = 6 (ящ.)
Відповідь: 6 ящиків.
Перевірка обох задач.
3. Розв’язування прикладів № 874 (з коментуванням 1 і 2 стовпчики).
    230 4 – 300 = 620                     400 – 40 4 = 240
    110 5 + 320 = 870                              210 + 210 : 7 = 240
    240 2 : 6 = 80                                     170 3 – 200 = 310
Офтальмологічна пауза.
4. Розв’язування рівнянь (по рядах).
Х : 5 = 12            Х : 3 = 16            Х : 4 = 14
  х = 60                  х = 48                  х = 56
Перевірка.
5. Розв'язування виразів. Робота в парах. (картки)
    Знайдіть значення виразу  110  а + 200, якщо а = 2, 5, 7.
110 2 + 200 = 420     110  • 5 + 200 = 750     110  • 7 + 200 = 970
 Перевірка.
6. Порівняйте вирази без обчислення.
8 • (25 – 14) … 8 • 25 + 8 • 14
(34 + 12) • 5 … 34 • 5 + 12 • 5
(48 + 15) • 7 … 48 • 7 + 15
8. Додаткове завдання
 Розв'язування логічної задачі.
    Тато з сином вирішили піти в неділю в цирк, але всі квитки на виставу були продані. Вони вирішили взяти квитки на наступну неділю – 20 березня. Якого числа було взято квитки? (13 березня).
Задача-жарт.
Буратіно вирішив зайти у дорожню таверну пообідати. До нього приєдна­лися кіт Базиліо та лисиця Аліса. Буратіно замовив юшку ціною 30 грн, сма­жене курча за 60 грн і квас за 10 грн. Скільки грошей витратив Буратіно? (100 грн)
   Чи наївся наш герой, якщо встиг з'їсти лише три скоринки хліба?
V. Підсумок уроку.
- Які завдання було цікаво виконувати?
- Які завдання було складно виконувати?
- Сформулюйте переставний закон множення.
- Як помножити 300 • 2 ?
- Оцінювання учнів (мотивація оцінок).
VІ. Домашнє завдання.   
      Повторити одиниці вимірювання величин.    № 878, ст. 135.