Відкритий урок математики
Тема. Повторення і закріплення вивченого матеріалу
Мета. Повторити і закріпити вивчений матеріал з
теми «Множення і ділення в межах 1000»; вдосконалювати обчислювальні навички;
вправляти учнів у розв'язуванні задач та рівнянь; розвивати мислення,
математичне мовлення; прищеплювати інтерес до уроків математики.
Обладнання. Підручник «Математика» 3 клас
Богданович М. В., картки
для роботи в парах, таблиці для ігор.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.
Перевірка домашнього завдання № 869, 870.
2.
Хвилинка каліграфії
Записати
ряд чисел 205 … 216
3.
Математичний диктант
—
Запишіть число, яке складається з
6 сот, 3 дес., 4 од.
—
з
9 сот. і 5 од.
—
з
3 сот., і 8 дес.
—
Знайдіть суму чисел 18 і 12
поділити на 10;
—
Знайдіть частку чисел 56 і 7
помножити на 100;
—
Знайдіть різницю чисел 35 і 24
помножити на 2;
—
Знайдіть добуток чисел 6 і 10
поділити на 3;
—
Знайдіть добуток чисел 12 і 5;
—
300 помножте на 3.
Відповідь
: 634, 905, 380, 3, 800, 22, 20, 60, 900 (на дошці).
Взаємоперевірка.
ІІІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ УРОКУ
—
Сьогодні на уроці ми будемо
працювати над повторенням і закріпленням вивченого матеріалу з теми «Множення і
ділення в межах 1000».
ІV.
РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ
1. Робота
за підручником № 873 с. 135 (усно).
Купили
6 кг
яблук по 7 грн і 10 кг
картоплі по 2 грн.
-
Про що
можна дізнатися обчисливши вирази?
6 • 6 10 – 6
7 • 6 + 2 • 10
2 • 10 7 – 2
7 • 6 – 2 • 10
2. Розв'язування задач
32 кг яблук і 16 кг груш розклали у кошики
по 6 кг.
Скільки вийшло кошиків з фруктами?
Аналіз
умови задачі. Складання і запис на дошці короткої умови задачі.

? розкл.
по 6 кг
Груш - 16 кг
Кошиків - ?
-
Розв'яжіть задачу за планом.
•
Скільки всього було кг фруктів?
•
Скільки вийшло кошиків?
Сильніші
учні розв'язують задачу з іншими числовими даними, решта учнів — за допомогою
картки-підказки.
1) □ + □
= □
2) □ : □ = □
Розв'язання
1) 32 + 16 = 48 (кг) — фруктів;
2) 48 : 6 = 8 (кош.)
Відповідь: 8 кошиків.
Сильніші учні розв'язують іншу схожу задачу за коротким записом.
28 кг картоплі і 20 кг буряків розклали у
ящики по 8 кг.
Скільки вийшло ящиків з овочами?

? розкл. по 8 кг
Буряків –
20 кг
Ящиків - ?
1) 28 + 20 = 48 (кг)
2) 48 : 8 = 6 (ящ.)
Відповідь:
6 ящиків.
Перевірка обох задач.
3. Розв’язування прикладів № 874 (з коментуванням 1 і 2 стовпчики).
230 •
4 – 300 = 620 400 – 40
• 4 = 240
110 •
5 + 320 = 870 210 + 210 : 7 = 240
240 •
2 : 6 = 80 170
• 3 – 200 = 310
Офтальмологічна пауза.
4. Розв’язування рівнянь (по рядах).
Х : 5 = 12 Х : 3 = 16 Х : 4 = 14
х = 60 х = 48
х = 56
Перевірка.
5. Розв'язування виразів. Робота в парах. (картки)
Знайдіть значення виразу 110
• а + 200, якщо а = 2, 5, 7.
110 • 2 + 200 = 420 110 • 5 + 200 = 750 110 • 7 + 200 = 970
Перевірка.
6. Порівняйте вирази без
обчислення.
8
• (25 – 14) … 8 • 25 + 8 • 14
(34
+ 12) • 5 … 34 • 5 + 12 • 5
(48
+ 15) • 7 … 48 • 7 + 15
8. Додаткове завдання
Розв'язування логічної задачі.
Тато з сином вирішили піти в неділю в цирк,
але всі квитки на виставу були продані. Вони вирішили взяти квитки на наступну
неділю – 20 березня. Якого числа було взято квитки? (13 березня).
Задача-жарт.
Буратіно
вирішив зайти у дорожню таверну пообідати. До нього приєдналися кіт Базиліо та
лисиця Аліса. Буратіно замовив юшку ціною 30 грн, смажене курча за 60 грн і
квас за 10 грн. Скільки грошей витратив Буратіно? (100 грн)
—
Чи наївся наш герой, якщо встиг
з'їсти лише три скоринки хліба?
V. Підсумок уроку.
- Які завдання було цікаво
виконувати?
- Які завдання було
складно виконувати?
- Сформулюйте переставний
закон множення.
- Як помножити 300 • 2 ?
-
Оцінювання учнів (мотивація оцінок).
VІ. Домашнє завдання.
Повторити одиниці вимірювання величин. № 878, ст. 135.